section

Čínská kaligrafie

Seznamte se se základy čínské kaligrafie. Jaký je nejvhodnější štětec? Které znaky si vybrat? Jak na sebe navazují jednotlivé tahy? Na našem workshopu se dozvíte základní informace, které pak můžete využít k vlastní tvorbě, a odnesete si vlastní kaligrafii. Můžete si odnést třeba kaligraficky napsané jméno v čínských znacích nebo své znamení z čínského horoskopu.

Program je vhodný pro děti od 8 let i dospělé. Veškerý potřebný materiál jako rýžový papír a čínské kaligrafické štětce zajistíme.

Proč si vybrat právě náš workshop?

  • Workshopy probíhají v příjemném prostředí našeho Konfuciova institutu a Vysoké školy finanční a správní. Účastníkům našich workshopů a kurzů je přístupná rozsáhlá knihovna plná čínských knih a publikací zaměřených na čínskou kaligrafii, čaj, vystřihovánky, historii, poezii a mnoho dalšího.
  • Individuální přístup. Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektoři tak mají dostatek času se Vám plně věnovat, aby byl Váš zážitek z workshopu co nejautentičtější.

Pro koho je workshop vhodný?

Kaligrafický workshop je vhodný pro všechny, kteří rádi tvoří a jsou kreativní. Workshop je zajímavý pro děti od 8 let i pro dospělé.

V jakém jazyce workshop probíhá?

Naše lektorky jsou převážně rodilé Číňanky, workshop probíhá v  anglickém jazyce. V případě zájmu účastníků nabízíme možnost překladu do češtiny. V případě zájmu o překlad to prosím uveďte do poznámky v přihlášce. Překlad délku workshopu natáhne o cca 30 minut. Workshop, či kurz čínské kaligrafie lze realizovat také v českém jazyce, a to pod vedením českého lektora.

Co si potřebuji na workshop připravit?

Na workshop s sebou nemusíte nic mít, veškerý potřebný materiál jakými bude k dispozici na místě a je zahrnut v ceně kurzu. Součástí kurzu je i občerstvení (čaj, voda).

Neumím kreslit, mohu se i tak přihlásit na workshop?

Určitě, na našich workshopech ukážeme všechny techniky postupně krok za krokem.

Potřebuji mít předchozí znalosti čínštiny nebo čínské kultury?

Ne, vše důležité naopak na workshopu představíme. Na workshop určitě nemusíte umět čínsky!

Jsou workshopy vhodné pro začátečníky, nebo máte i něco pro pokročilé?

Naše workshopy jsou primárně určeny laické veřejnosti. Pokud už máte v dané oblasti zkušenosti, které chcete rozšířit, rádi Vám připravíme pokročilý workshop na míru. Ten lze objednat přes formulář v individuálních lekcích zde: https://www.konfucius-vsfs.cz/jazykove-kurzy-a-zkousky/individualni-kurzy-cinstiny/

Minimální kapacita je 5 osob, maximální kapacita 15 osob.

 

Ke stažení

PDFsylabus, 178 kB

Aktuálně vypsané kurzy:


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Helga Bedáňová
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000