section

Čínská kaligrafie

Zajímáte se o čínskou kulturu a výtvarné umění? Chcete si vyzkoušet psaní čínských znaků kaligrafickým štětcem? Připravili jsme pro vás workshop a kurz čínské kaligrafie. Dozvíte se čím a na jaké materiály se v Číně v minulosti psalo, kdo a k jakým příležitostem kaligrafii tvořil a jak se vyvíjely jednotlivé kaligrafické styly. Naučíte se zklidnit mysl a soustředit se pouze na svou ruku, štětec a papír, napíšete si své jméno nebo znamení v čínském horoskopu. Během šestitýdenního kurzu čínské kaligrafie (6 lekcí po 120 minutách) by měli posluchači získat základní přehled o vzniku a vývoji čínského písma a obsáhnout přibližně 50 čínských znaků ve stylu malého vzorového písma 小楷字, tedy tradičních čínských znaků.

Čínskou kaligrafie se skládá z úvodního workshopu (120 minut) a navazujícího kurzu, který obsahuje 5 lekcí o 120 minutách.

Místo: Konfuciův institut, Vlkova 12, Praha 3 – Žižkov, 130 00
Kapacita: 3 - 10 osob 

KDO WORKSHOPY A KURZY VEDE?

Čínskou kaligrafii vyučuje pan Hao Li, podnikatel v oblasti dovozu čaje a čínských produktů. Kaligrafii, jako svému koníčku se věnuje téměř 15 let. Jeho oblíbeným stylem je malé vzorové písmo 小楷字. V České republice trvale žije od roku 1994 a mluví plynule česky.

PRO KOHO JE WORKSHOP / KURZ KALIGRAFIE VHODNÝ?

Kaligrafie je ideálním doplněním studia čínštiny, je však také vhodnou aktivitou pro všechny, kteří rádi píší a malují. Znalost čínských znaků je výhodou, nikoliv však podmínkou.

CO SI POTŘEBUJI NA WORKSHOP PŘIPRAVIT?

Na workshop je vhodné si přinést oblečení, které si můžete umazat a také desky, v nichž si na konci odnesete svá díla. Veškerý potřebný materiál jako rýžový papír, tuš a štětce bude k dispozici na místě a je zahrnut v ceně kurzu. Součástí je i občerstvení (čaj, voda).

     

Fotogalerie z kurzu

Ke stažení

PDFLetní intenzivní kurz čínské kaligrafie - sylabus, 229 kB

obrázek jpgMateriál pro studenty 1, 92 kB

obrázek jpgMateriál pro studenty 2, 126 kB

obrázek jpgMateriál pro studenty 3, 117 kB

obrázek jpgMateriál pro studenty 4, 121 kB

obrázek jpgMateriál pro studenty 5, 123 kB

PDFWorkshop - Vývoj čínského znakového písma - sylabus, 230 kB

Aktuálně vypsané kurzy:


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Petra Maršálková
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000