section

Čínský čajový obřad

Čajová kultura je významnou součástí čínského kulturního dědictví. Prostřednictvím čaje se seznámíte i s čínskými tradicemi a kulturou v širším slova smyslu. Čaj se po dlouhá staletí pil v buddhistických klášterech, v zahradách při jeho pití relaxovali čínští učenci a umělci. Nejkvalitnější čaje byly určeny přímo na císařský dvůr. Dnes čaj pijí všechny společenské vrstvy od těch nejchudších v „hospodských čajovnách“ městských parků až po horní vrstvy v luxusních čajovnách, kde za kvalitní čaj platí zlatem.

Na našem workshopu a kurzu vám představíme nejznámější druhy čínských čajů a legendy, které se k ním vážou. Dozvíte se vše o přípravě různých typů čaje, při jakých příležitostech se pijí, i o účincích čaje na vaše zdraví. Naučíte se čínské názvy správně vyslovit. Součástí workshopu je samozřejmě ochutnávka a každý bude mít možnost vyzkoušet si na vlastní kůži krátký čajový obřad.

Během šestidílného kurzu se pak do hloubky seznámíte se všemi druhy čínských čajů od zelených a polozelených, přes žluté, bílé až po červené a černé.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI ČAJOVÝM WORKSHOPEM A KURZEM?

Workshop: Během jednorázového workshopu získáte základní přehled o typech čínských čajů, seznámíte se základy o jeho přípravě, při jakých příležitostech se pije, i o účincích čaje na Vaše zdraví.

Kurz: Rozšířit a prohloubit znalosti se pak můžete na kurzu čínského čajového obřadu, který obsahuje 6 dvouhodinových lekcí. 

Přehled lekcí kurzu:
1.    zelené čaje
2.    žluté čaje
3.    bílé čaje
4.    polozelené čaje (tzv. oolongy)
5.    černé čaje (čín. hongcha)
6.    čaje typu pu-er, (čín. heicha)

Místo konání:

Čajovna Orijin Tea, Charvátova 1988/3, 110 00 Nové Město, www.orijin.cz

Upozornění:

Workshopy i kurzy probíhají v angličtině!

    

    

Fotogalerie

Workshop čínského čajového obřadu 24. 9. 2021 v čajovně Orijin

Ke stažení

PDFsylabus, 122 kB

Aktuálně vypsané kurzy:


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Bc. Klára Štiplová
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000