section
Konfuciův příměstský tábor s čínskou kulturou a čínštinou 2022

Konfuciův příměstský tábor s čínskou kulturou a čínštinou 2022

06.09.2022

V červenci a v srpnu proběhly na Konfuciově institutu dva turnusy příměstského tábora, kterého se účastnily nejen české děti, ale také čínské děti, které žijí v České republice. Čínštinu tak bylo na táboře slyšet ze všech stran a všechny děti se spolu brzy skamarádily.

Dopoledne děti trávily v učebně, kde se seznamovaly se zajímavostmi čínské kultury, učily se čínské písničky, včetně jejich české verze. Vyzkoušely si, jak si vyrobit mnoho zajímavých čínských dekorací a předmětů, jako je čínský vějíř, vystřihovánky s čínskými motivy, papírové loutky, voňavé pytlíčky nebo jak se píší čínské znaky na rýžový papír. Na tábor jsme také přizvali profesionálního čínského kuchaře, který děti naučil, jak se dělají čínské tradiční masové knedlíčky. Čínské děti jsme naučili připravovat české jablečné šátečky.

Odpoledne jsme s dětmi podnikali výlety na zajímavá místa v Praze i mimo ni. Děti se např. podívaly do pražské ZOO, do botanické zahrady v Tróji, do muzea Škoda v Mladé Boleslavi, do muzea asijského umění v Jílovém u Prahy nebo si vyzkoušely za dozoru instruktorů lezení na lezecké stěně v Praze na Chodově.

Na závěr tábora jsme pozvali rodiče dětí na rozlučkovou party. Rodiče tak měli možnost vidět výrobky svých dětí, nechybělo slavnostní předání diplomů, módní přehlídka v tradičních čínských róbách, čajový obřad nebo hra na čínský ku-čeng. Na konec děti rodičům zazpívaly písničku v čínštině a češtině, kterou se na táboře naučily.