section
O intenzivním kurzu čínštiny

O intenzivním kurzu čínštiny

24.08.2022

V týdnu od 8. 8. 2022 se na Konfuciově institutu uskutečnil druhý ročník pětidenního intenzivního kurzu čínštiny, který je určen studentům čínštiny na všech úrovních znalosti jazyka.

Letos byli studenti rozděleni do dvou skupin odpovídajících jejich jazykové úrovni. Během dopoledne probíhala výuka čínštiny v učebnách na Konfuciově institutu, vždy od 9:00 do 12:30 hodin. Výuka byla zaměřena na rozvoj čtyř základních jazykových dovedností, tj. na mluvení, čtení s porozuměním, psaní a na poslech s porozuměním. Studenti se nejen zdokonalili v čínském jazyce, ale také se blíže seznámili s důležitými kulturními aspekty Číny.

V odpoledních hodinách se studenti zúčastnili pěti tematických workshopů zaměřených na tradiční čínskou kulturu (workshop tušové malby, seminář tradiční čínské medicíny, workshop čínské kaligrafie, čínský čajový obřad a workshop tradiční čínské kuchyně). Během čajového obřadu, který si mohli také sami vyzkoušet, se studenti doslova přenesli do dob slavných čínských dynastií a oblékli si róby z dob dynastií Tchang, Sung a Ming. Workshop tradiční čínské kuchyně proběhl formou degustace čínských pokrmů v restauraci Peking v Praze na Pankráci. Studenti měli mimo jiné možnost ochutnat tradiční pekingskou kachnu, která je specifická nejen svou chutí, ale i způsobem servírování. Slavnostní oběd v restauraci byl zakončen zábavným karaoke, při kterém si studenti zazpívali čínské písničky přesně tak, jak bývá v Číně při setkání s přáteli zvykem.

Na konci kurzu studenti obdrželi certifikát o jeho absolvování.  

Komentář od otce studentky, která se kurzu zúčastnila:

"Dobrý den, moc jsem Vám chtěl poděkovat za zorganizování intenzivního kurzu čínštiny s workshopy o prázdninách. Dcera byla kurzem nadšená, moc jí to bavilo a hodně se naučila.  Bylo to skvělé, úroveň a snaha pracovníků na excelentní úrovni a taktéž online hodiny čínštiny jsou výborné s perfektní komunikací. V této nelehké době Vám přejeme hodně zdaru ve Vašem úsilí a těšíme se na opětovné setkání."