section

Intenzivní kurzy čínštiny a Týden s čínštinou a čínskou kulturou

Zajímá vás čínská kultura a přemýšlíte o studiu čínštiny? Nebo se již čínsky učíte a chcete svou znalost čínštiny posunout na vyšší úroveň? Zapište se na pětidenní intenzivní kurz čínštiny s rodilými lektory nebo na týden s čínštinou a čínskou kulturou kombinující výuku jazyka s kulturními workshopy. Výuka čínštiny probíhá v malých skupinkách s individuálním přístupem lektora ke studentům.

Na konci kurzu studenti obdrží certifikát o jeho absolvování.

Cena: 6300 Kč vč. DPH

Místo výuky: Konfuciův institut, Vlkova 12, Praha 3 - Žižkov

INTENZIVNÍ KURZ ČÍNŠTINY

Pětidenní intenzivní kurz čínštiny s rodilými mluvčími. Výuka probíhá dopoledne a odpoledne od 9:00 do 16:00 hodin.
Pro které jazykové úrovně je kurz vhodný: HSK3 – HSK 5

TÝDEN S ČÍNŠTINOU A ČÍNSKOU KULTUROU

Dopolední výuka čínštiny s rodilými mluvčími pro začínající studenty v kombinaci s odpoledními workshopy zaměřenými na čínskou kulturu. Od 9:00 do 16:00 hodin.
Pro které jazykové úrovně je kurz vhodný: začátečníci, HSK 1, HSK 2

KULTURNÍ WORKSHOPY 

Workshopy a semináře zaměřené na čínskou kulturu vedou zkušení čeští a čínští lektoři v češtině nebo v angličtině.

  • Workshop čínské kaligrafie: V úvodní teoretické části se seznámíte s vývojem čínského písma, významu kaligrafie v čínské kultuře a uvidíte ukázky různých kaligrafických stylů. Poté vezmete štětec do ruky a naučíte se jej používat. Domů si odnesete vlastnoručně napsaný znak či znaky s vlastním jménem nebo své znamení z čínského horoskopu. 
  • Seminář tradiční čínské medicíny: Objevíte základními pojmy tradiční čínské medicíny, jako je pět prvků, jin a jang, energie čchi. Dozvíte se, jak probíhá diagnostika pacienta. Seznámíte se s metodami TČM jako jsou masáž tchuej-na, moxování, baňkování, akupunktura nebo cvičení tchaj-ťi.
  • Workshop tušové malby: Zkušená malířka vás nejprve uvede do historie a teorie tušové malby, která se v Číně tradičně řadí mezi vysoká umění. Naučíte se držet štětec, několik základních druhů tahů a nakonec si namalujete vlastní bambus.
  • Čínský čajový obřad: Zkušená čajovnice vás uvede do historie pěstování čajovníku a tradice pití čaje v jeho pravlasti čaje. Představí vám šestici nejznámějších čínských čajů, které samozřejmě ochutnáte. Nakonec si každý účastník vyzkouší krátký čajový obřad. 
  • Tradiční čínská kuchyně: Poslední, gastronomická lekce bude spojena s obědem či večeří ve stylové čínské restauraci. Dozvíte se zajímavosti o tradičním společném stolování, spojitosti mezi jídlem a tradiční čínskou medicínou, a v neposlední řadě ochutnáte vynikající a autentická čínská jídla.


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Petra Maršálková
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000