section

Intenzivní kurzy čínštiny a čínské kultury

Zajímá vás čínská kultura a rozhodli jste se, že se opřete do studia čínštiny? Nebo již delší dobu přemýšlíte o studiu čínštiny a čekáte na správnou příležitost? Zapište se na intenzivní kurz, který kombinuje intenzivní výuku jazyka s workshopy zaměřenými na tradiční kulturu. Pro absolventy intenzivního kurzu je připraven návazný standardní kurz čínštiny. 

VÝUKA JAZYKA 

Naši lektoři vás během 10 lekcí uvedou do studia čínštiny prostřednictvím učebnice Standard Course HSK 1 a doplňkových studijních materiálů. Výuka čínského jazyka probíhá v malých skupinkách s individuálním přístupem lektora ke studentům, maximální kapacita kurzu je 10 studentů.

KULTURNÍ WORKSHOPY 

Workshopy a semináře zaměřené na čínskou kulturu vedou zkušení čeští a čínští lektoři v češtině nebo v angličtině.

  • Workshop čínské kaligrafie: V úvodní teoretické části se seznámíte s vývojem čínského písma, významu kaligrafie v čínské kultuře a uvidíte ukázky různých kaligrafických stylů. Poté vezmete štětec do ruky a naučíte se jej používat. Domů si odnesete vlastnoručně napsaný znak či znaky s vlastním jménem nebo své znamení z čínského horoskopu. 
  • Seminář tradiční čínské medicíny: Objevíte základními pojmy tradiční čínské medicíny, jako je pět prvků, jin a jang, energie čchi. Dozvíte se, jak probíhá diagnostika pacienta. Seznámíte se s metodami TČM jako jsou masáž tchuej-na, moxování, baňkování, akupunktura nebo cvičení tchaj-ťi.
  • Workshop tušové malby: Zkušená malířka vás nejprve uvede do historie a teorie tušové malby, která se v Číně tradičně řadí mezi vysoká umění. Naučíte se držet štětec, několik základních druhů tahů a nakonec si namalujete vlastní bambus.
  • Čínský čajový obřad: Zkušená čajovnice vás uvede do historie pěstování čajovníku a tradice pití čaje v jeho pravlasti čaje. Představí vám šestici nejznámějších čínských čajů, které samozřejmě ochutnáte. Nakonec si každý účastník vyzkouší krátký čajový obřad. 
  • Tradiční čínská kuchyně: Poslední, gastronomická lekce bude spojena s obědem či večeří ve stylové čínské restauraci. Dozvíte se zajímavosti o tradičním společném stolování, spojitosti mezi jídlem a tradiční čínskou medicínou, a v neposlední řadě ochutnáte vynikající a autentická čínská jídla.

Na konci kurzu studenti obdrží certifikát o jeho absolvování

Intenzivní kurzy probíhají pouze prezenčně, v případě omezujících vládních nařízení se intenzivní letní kurzy zruší, nebo přesunou na pozdější termín.

LETNÍ INTENZIVNÍ KURZ ČÍNŠTINY A ČÍNSKÉ KULTURY 

Letní intenzivní kurzy jsou určeny současným studentům čínštiny (HSK 1, 2, 3 a 4), kteří si chtějí upevnit již získané znalosti i úplným začátečníkům. Intenzivní kurz probíhá od pondělí do pátku vždy od 9.00 do 16.00. Výjimkou je poslední den, kdy kurz končí společným obědem. 

Obsah kurzu:

20 výukových lekcí čínského jazyka (5 x 4 lekce po 45 minutách) a 5 lekcí kulturních workshopů (3 lekce x 120 minut, 1 lekce x 150 minut a oběd). Jazykovou výuku a kulturní workshopy vedou čínští a čeští lektoři v angličtině nebo v češtině.

Cena:

5 550 Kč vč. DPH

Místo výuky: 

Konfuciův institut, Vlkova 12, Praha 3 – Žižkov nebo Vysoká škola finanční a správní, Estonská 500/3, Praha 10

Ke stažení

PDFSylabus - letní intenzivní kurzy 2022, 532 kB


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Petra Maršálková
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000