section

Intenzivní kurz čínštiny (všechny úrovně)

Letní intenzivní kurzy čínštiny

Zlepšete si během léta čínštinu s našim intenzivním kurzem! Máme pro vás připravený bohatý program. Intenzivní kurz trvá pět dní (od pondělí do pátku, nebo od středy do neděle). Intenzivní kurz s dvaceti lekcemi čínského jazyka během jednoho týdne posune Vaše znalosti o celý semestr!

Obsah kurzu:
20 lekcí čínského jazyka (každý den dopoledne 4 lekce) a 15 kulturních workshopů/přednášek (každé odpoledne 3 lekce). Jazykové i kulturní lekce vyučují čeští a čínští lektoři.

Cena:
5 499 Kč vč. DPH. Pro stávající studenty Konfuciova institutu nabízíme 10% slevu.

Místo výuky: 
Vysoká škola finanční a správní, Estonská 500/3, Praha 10

Aktuálně vypsané termíny

PROGRAM KURZU:

Dopolední program: jazykové lekce (9:00 – 10:30, 10:45 – 12:15)

Intenzivní čínština pro začátečníky HSK 1 Intenzivní čínština pro začátečníky HSK 2 Intenzivní čínština pro začátečníky HSK 3 Intenzivní čínština pro začátečníky HSK 4 Intenzivní čínština pro začátečníky HSK 5

 

Odpolední program: workshopy a semináře (13:30 – 16:00)

Workshopy a semináře jsou zaměřené na čínskou kulturu, vyučují čeští a čínští lektoři. Čeští lektoři vyučují v češtině, čínští lektoři v angličtině.

 • Workshop čínské kaligrafie: Dozvíte základní informace, které pak můžete využít k vlastní tvorbě, a odnesete si vlastní kaligrafii. Můžete si odnést třeba kaligraficky napsané jméno v čínských znacích nebo své znamení z čínského horoskopu. Kaligrafický workshop je vhodný pro všechny, kteří rádi tvoří a jsou kreativní. Na workshop s sebou nemusíte nic mít, veškerý potřebný materiál jakými bude k dispozici na místě a je zahrnut v ceně.
 • Seminář tradiční čínské medicíny: Seznamíte se se základy tradiční čínské medicíny od odborníků v Praze, vysvětlíme si základní pojmy, jako jsou 气,五行, 阴阳. Jak probíhá diagnostika pacienta? V čem může pomoci čínská medicína i Vám? 
 • Workshop tušové malby: Starodávné umění tušové malby ovládali jen ti největší mistři východu. Chce to vnitřní rovnováhu, cit pro tah, klidnou mysl a pevnou ruku. Láká vás východní kultura, která přetrvává do dnes a stále umí šokovat svou krásou a smyslem pro detail? Pokud ano, oddejte se kurzu malby čínskou tuší, která rozšíří vaše obzory v oblasti výtvarného umění.
 • Čínský čajový obřad: Představíme vám nejznámější čínské čaje a legendy, které se k ním vážou. Naučíte se čínské čaje správně vyslovit. Součástí workshopu je samozřejmě ochutnávka a každý bude mít možnost vyzkoušet si na vlastní kůži krátký čajový obřad. Na workshopu se seznámíte se zeleným čajem Xihu Longjin z Hangzhou, oolongy Da Hong Pao z pohoří Wuyi Shan a černým čajem Jin Jun Mei opět z pohoří Wuyishan.
 • Tradiční čínská kuchyně: Závěrečná party spojená s obědem v čínském stylu (začátek od 12:30)

---------------------------------------------------------------------------

Úspěšným studentům kurzu nabízíme certifikát o absolvování kurzu. Pro získání certifikátu je účast na dopolední jazykové části povinná, na odpolední je účast dobrovolná.

 • Výuka čínského jazyka probíhá v malých skupinkách s individuálním přístupem lektora ke studentům, minimální kapacita dopoledního programu je 5 studentů, maximální kapacita je 10 studentů.
 • Minimální kapacita odpoledních kulturních workshopů a seminářů je 5 osob, maximální kapacita je 25 osob.

Intenzivní letní kurzy probíhají pouze prezenčně, v případě omezujících vládních nařízení se intenzivní letní kurzy zruší, nebo přesunou na vhodnější termín.

Kurz pro danou jazykovou úroveň otevřeme v případě minimálně pěti studentů, v případě, že se Váš preferovaný termín nenaplní, nabídneme Vám jiný termín z výše vypsaných termínů, kde je naplněna minimální kapacita studentů. 

Kurzy nejsou určeny dětem, v případě zájmu o letní program pro děti ve věku od 7 do 12 let se podívejte na náš LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR. Více informací ZDE.

Pokročilým studentům doporučujeme také INTENZIVNÍ TLUMOČNICKÝ SEMINÁŘ speciálně zaměřený na nácvik konsekutivního tlumočení z češtiny do čínštiny a naopak. Více informací ZDE.

Nabídka Ubytování

Nejste z Prahy a potřebujete po dobu intenzivních letních kurzů ubytování?
Po dobu našich intenzivních kurzů nabízíme ubytování na vysokoškolské koleji Campus Plzeňská v ulici Plzeňská na Praze 5.

 • Nově zrekonstruované dvoulůžkové pokoje 
 • Bezplatná Wi-Fi
 • Sdílené samoobslužné kuchyně s lednicí a mikrovlnou troubou
 • Ostraha a recepce 24 hodin denně
 • Možnost vlastní koupelny s příplatkem

Cena ubytování: Cena pro účastníky kurzu čínštiny: 500 Kč vč. DPH za osobu/noc (dvoulůžkový pokoj obsazen dvěma osobami). Nabídka platí do naplnění maximální kapacity, pro naše kurzy to je 13 osob. Více informací ohledně možnosti ubytování včetně rezervace na www.campusvsfs.cz, do zprávy napište: Konfuciův institut, intenzivní letní kurz čínštiny.


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Bc. Klára Štiplová
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000