section

Čínská tušová malba

Starodávné umění tušové malby ovládali jen ti největší mistři východu. Chce to vnitřní rovnováhu, cit pro tah, klidnou mysl a pevnou ruku. Láká vás východní kultura, která přetrvává do dnes a stále umí šokovat svou krásou a smyslem pro detail? Pokud ano, oddejte se kurzu malby čínskou tuší, která rozšíří vaše obzory v oblasti výtvarného umění. Staňte se novým mistrem!

Čínskou tušovou malbu nabízíme jako jednorázové workshopy zaměřené na malbu různých motivů: BAMBUS, ORCHIDEJ, LOTOS, SAKURA, BOROVICE, PIVOŇKA, PTÁČCI, RYBY, KOČKA, PANDA apod.

Místo: Konfuciův institut, Vlkova 12, Praha 3 – Žižkov, 130 00
Kapacita: 3 - 10 osob 
Délka: 150 minut

  

Čínská tušová malba    Čínská tušová malba

Čínská tušová malba   Čínská tušová malba

 

JAK PROBÍHÁ WORKSHOP TUŠOVÉ MALBY A PRO KOHO JE VHODNÝ?

Workshopy jsou vhodné pro všechny zájemce o čínskou kulturu, pro milovníky výtvarného umění a tušové malby. Workshopy jsou vhodné pro dospělé i pro děti (od 10 let). Každý účastník si s sebou může přivést jedno dítě od 10 let do 15 let, které bude mít v doprovodu dospělé osoby vstup s 50% SLEVOU. Během workshopu se dozvíte mnoho zajímavostí o zásadách tušové malby, a jak se do ní promítá asijská estetika a filozofie. Procvičíte si jednotlivé tahy potřebné pro tu kterou rostlinu či objekt. Nakonec si vytvoříte vlastní obraz. Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektor má dostatek času se věnovat každému účastníkovi tak, aby byl jeho zážitek co nejautentičtější.

CO SI POTŘEBUJI NA WORKSHOP PŘIPRAVIT?

Na workshop s sebou nemusíte nic mít, veškerý potřebný materiál (rýžový papír, tuš a čínské štětce) bude k dispozici na místě a je zahrnut v ceně kurzu. Je však vhodné si přinést oděv, který se případně může zašpinit tuší, a také desky, v nichž si odnesete svůj výtvor. Součástí kurzu je i občerstvení (čaj, voda).

Ke stažení

PDFWorkshop čínské tušové malby, 431 kB

Aktuálně vypsané kurzy:


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Petra Maršálková
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000