section

Čínská tušová malba

Starodávné umění tušové malby ovládali jen ti největší mistři východu. Chce to vnitřní rovnováhu, cit pro tah, klidnou mysl a pevnou ruku. Láká vás východní kultura, která přetrvává do dnes a stále umí šokovat svou krásou a smyslem pro detail? Pokud ano, oddejte se kurzu malby čínskou tuší, která rozšíří vaše obzory v oblasti výtvarného umění. Staňte se novým mistrem!

Čínskou tušovou malbu nabízíme jako jednorázový workshop a kurz tušové malby, který obsahuje 4 lekce.

Místo: Konfuciův institut, Vlkova 12, Praha 3 – Žižkov, 130 00
Kapacita: 3 - 10 osob 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI WORKSHOPEM A KURZEM?

Workshop je jednorázová lekce, slouží k prvotnímu seznámení s tušovou malbou a je vhodný pro všechny zájemce o čínštinu a čínskou kulturu. Obsahem workshopu je malba bambusu, dozvíte se spoustu informací o zásadách tušové malby, a jak se do ní promítá asijská estetika a filozofie a odnesete si vlastní malbu. Délka jedné lekce je 150 minut. 

Kurz se skládá ze čtyř workshopů, které na sebe navazují. Kurz je vhodný i pro všechny začátečníky, které zajímá umění. Účastníci si postupně namalují orchidej, lotos, sakuru a ptáčka. Délka je 4*150 minut 

PRO KOHO JE WORKSHOP VHODNÝ?

Workshop je vhodný pro všechny milovníky (nejen) čínského umění, ale také pro děti od 10 let – každý účastník si s sebou může přivést jedno dítě, které bude mít v doprovodu dospělé osoby vstup zcela ZDARMA.

Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektoři tak mají dostatek času se Vám plně věnovat, aby byl Váš zážitek z workshopu co nejautentičtější.

V JAKÉM JAZYCE WORKSHOP PROBÍHÁ?

Workshop tušové malby povede malířka, ilustrátorka a grafička paní Daniela Renčová a výuka tak bude probíhat v češtině.

CO SI POTŘEBUJI NA WORKSHOP PŘIPRAVIT?

Na workshop s sebou nemusíte nic mít, veškerý potřebný materiál (rýžový papír, tuš a čínské štětce) bude k dispozici na místě a je zahrnut v ceně kurzu. Součástí kurzu je i občerstvení (čaj, voda).

Ke stažení

PDFKurz čínské tušové malby, 147 kB

PDFWorkshop čínské tušové malby, 124 kB

Aktuálně vypsané kurzy:


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Bc. Klára Štiplová
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000