section

Čínská tušová malba

Starodávné umění tušové malby ovládali jen ti největší mistři východu. Chce to vnitřní rovnováhu, cit pro tah, klidnou mysl a pevnou ruku. Láká vás východní kultura, která přetrvává do dnes a stále umí šokovat svou krásou a smyslem pro detail? Pokud ano, oddejte se kurzu malby čínskou tuší, která rozšíří vaše obzory v oblasti výtvarného umění. Staňte se novým mistrem!

Čínskou tušovou malbu nabízíme jako jednorázový workshop (malba bambusu) a kurz tušové malby, který obsahuje 4 lekce.

Místo: Estonská 500, 101 00 Praha 10-Vršovice

Kapacita: maximálně 10 osob (minimální kapacita 3 osoby)

Cena workshopu Malba bambusu tuší: 1 000 Kč s DPH
Cena kurzu: 3 450 Kč s DPH / 4 lekce 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI WORKSHOPEM A KURZEM?

Workshop je jednorázová lekce, slouží k prvotnímu seznámení s tušovou malbou a je vhodný pro všechny zájemce o čínštinu a čínskou kulturu. Obsahem workshopu je malba bambusu, dozvíte se spoustu informací o zásadách tušové malby, a jak se do ní promítá asijská estetika a filozofie a odnesete si vlastní malbu (více viz Program workshopu v sekci ke stažení). Délka jedné lekce je 150 minut.

Kurz se skládá ze čtyř workshopů, které na sebe navazují. Kurz je vhodný i pro všechny začátečníky, které zajímá umění. Délka je 4 * 150 minut. 

PRO KOHO JE WORKSHOP VHODNÝ?

Workshop je vhodný pro všechny milovníky (nejen) čínského umění, ale také pro děti od 10 let – každý účastník si s sebou může přivést jedno dítě, které bude mít v doprovodu dospělé osoby vstup zcela ZDARMA.

Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektoři tak mají dostatek času se Vám plně věnovat, aby byl Váš zážitek z workshopu co nejautentičtější.

V JAKÉM JAZYCE WORKSHOP PROBÍHÁ?

Workshop tušové malby povede malířka, ilustrátorka a grafička paní Daniela Renčová a výuka tak bude probíhat v češtině.

CO SI POTŘEBUJI NA WORKSHOP PŘIPRAVIT?

Na workshop s sebou nemusíte nic mít, veškerý potřebný materiál (rýžový papír, tuš a čínské štětce) bude k dispozici na místě a je zahrnut v ceně kurzu. Součástí kurzu je i občerstvení (čaj, voda).

JSOU WORKSHOPY VHODNÉ PRO ZAČÁTEČNÍKY NEBO PRO POKROČILÉ?

Naše workshopy jsou primárně určeny laické veřejnosti. Pokud už máte v dané oblasti zkušenosti, které chcete rozšířit, rádi Vám připravíme pokročilý workshop na míru. Ten lze objednat přes formulář v individuálních lekcích zde: https://www.konfucius-vsfs.cz/jazykove-kurzy-a-zkousky/individualni-kurzy-cinstiny/

JE ROZDÍL MEZI WORKSHOPEM KALIGRAFIE A TUŠOVÉ MALBY?

Ano, je to rozdíl. Kaligrafie i tušová malba používají stejné pomůcky (tuš, čínský kaligrafický štětec apod.), kaligrafie se soustředí na různé styly psaní čínských znaků, workshop kaligrafie vyučuje čínský lektor v angličtině, workshop malby vede česká malířka v češtině, z workshopu si účastník odnese malbu tuší (bambus, orchidej, švestku…).

Ke stažení

PDFKurz čínské tušové malby, 134 kB

PDFWorkshop čínské tušové malby, 104 kB

Aktuálně vypsané kurzy:


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Helga Bedáňová
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000