section

Jazykové zkoušky HSK a HSKK z čínštiny

Od března 2023 bude Konfuciův institut v Praze při VŠFS, jakožto akreditované testovací centrum, pořádat mezinárodně uznávané certifikované zkoušky z čínského jazyka HSK, HSKK, BCT a YCT. Tyto zkoušky jsou určeny pro všechny studenty čínštiny vyjma rodilých mluvčí. Garantem je Ministerstvo školství ČLR prostřednictvím Kanceláře pro výuku čínštiny jako cizího jazyka (Hanban).

Zkoušky se budou konat v prostorách Konfuciova institutu – Vlkova 458/12, 130 00, Praha 3 – Žižkov.

Informace ke zkouškám

  • HSK  je mezinárodní standardizovaná zkouška, která testuje jazykové znalosti z čínského jazyka. Hodnotí schopnost studenta využívat jazyk v každodenním, akademickém a profesním životě. HSK zkouška se skládá z šesti úrovní: HSK 1, HSK 2, HSK 3, HSK 4, HSK 5,  HSK 6.
  • HSKK je ústní zkouška z čínštiny, která hodnotí verbální schopnosti studenta. HSKK se dělí na tři úrovně, tj. na základní úroveň, střední úroveň a pokročilou úroveň.
  • BCT zkouška se zaměřuje na znalosti čínštiny v oblasti podnikání a pracovního prostředí.
  • YCT (Youth Chinese Test) je mezinárodní zkouška z čínského jazyka určená pro žáky a studenty základních a středních škol. Zkouška ověřuje schopnost používat čínštinu v běžném a studijním životě. YCT zkouška se skládá z písemné a ústní části. Písemná část se dělí na čtyři úrovně YCT 1, YCT 2, YCT 3, YCT 4. Ústní část se dělí na dvě úrovně, tj. začátečník a mírně pokročilý.

Registrace na zkoušky

  • Ke všem zkouškám se lze přihlásit pouze on-line přes oficiální stránky www.chinesetest.cn, kde je nutné si vytvořit profil (uživatelské jméno a heslo), vyplnit své osobní údaje, typ zkoušky a její úroveň a nahrát Vaši fotografii.
  • U registrace je důležité vyplňovat své aktuální telefonní číslo a e-mailovou adresu i adresu Vašeho bydliště, kam Vám po složení zkoušky zašleme Váš certifikát.
  • Poplatek za zkoušky uhraďte až po doručení potvrzovacího e-mailu. Způsob uhrazení zkoušky naleznete níže v sekci platební údaje.
  • Registrace nebo uhrazení poplatku po stanoveném termínu nejsou možné.
  • Zaplacený poplatek za zkoušku je po registraci nevratný.
  • V případě jakýkoliv dotazů nás kontaktujte na konfucius@vsfs.cz.

Termíny konání jazykových zkoušek

MS Excel 18.3.2023 TEST SCHEDULE, 11 kB

PDF 2023 TEST SCHEDULE, 229 kB

Platba

Po stanoveném termínu registrace na zkoušky obdržíte na email fakturu k uhrazení. Splatnost faktury jsou 2 týdny. V případě včasného nezaplacení faktury není možné ke zkoušce přistoupit.

Co si vzít s sebou v den zkoušky

Nejpozději den před zkouškou si vytiskněte Test Admission Ticket a přineste ho s sebou ke zkoušce. Před zahájením zkoušky se každý účastník prokáže dokladem totožnosti, který použil při registraci ke zkoušce.

Výsledky a zaslání certifikátů

Výsledky naleznete v on-line systému 30-45 dní po vykonání zkoušky. Certifikáty jsou zasílány z Ředitelství Konfuciových institutů v Pekingu do Konfuciova institutu, VŠFS v Praze. Po jejich obdržení posíláme certifikáty na adresu, kterou studenti uvedli při registraci.

Ochrana osobních údajů

Rádi bychom Vás upozornili, že Konfuciův institut v Praze při VŠFS je pouze zprostředkovatelem a na průběh a vyhodnocení zkoušek nemá vliv. Organizátorem zkoušek je společnost Chinese Testing International Co., Ltd. se sídlem: 17/F,B tower Desheng International Center Building, 83 Deshengmenwai Street, Si-čcheng, Peking, Čína. Tato společnost je tak tzv. správcem osobních údajů, tj. odpovídá za zpracování a ochranu Vašich osobních údajů (tedy správcem osobních údajů v tomto případě není VŠFS v Praze).

 

PRO VÍCE INFORMACÍ NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Petra Maršálková
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000