section

Náš tým

bedanova.jpg

Mgr. Helga Bedáňová
ředitelka institutu

Helga Bedáňová je českou ředitelkou Konfuciova institutu, studovala čínskou filologii a aplikovaná ekonomická studia na Univerzitě Palackého v Olomouci a také v Číně v Chengdu a Tianjinu. Zajišťuje administrativní chod institutu, plánuje kurzy, ráda tlumočí, zajímá ji čínská čajová kultura a interkulturní komunikace. Mezi její koníčky patří cestování a salsa.

email: helga.bedanova@vsfs.cz
telefon: +420 770 165 000

jianghui.jpg

Jiang Hui
čínský ředitel institutu

Jiang Hui je čínským ředitelem Konfuciova institutu, absolvoval Zhejiang Gongshang University, na naší partnerské univerzitě China Jiliang University pracuje již 15 let. Vyučuje především kurzy jako mezinárodní obchod, finance a ekonomie. Zajímá se o odlišné kultury, dělá akademický výzkum v oblasti obchodní politiky, mezinárodního obchodu, finančního rozvoje a technologických inovací. Rád cestuje, vaří a cvičí taijiquan.

email: hui.jiang@vsfs.cz
telefon: +420 737 511 258

miniatura_ks_web.jpg

Bc. Klára Štiplová
Koordinátorka vzdělávání

Klára Štiplová je koordinátorkou vzdělávání, studovala etnologii na FF UK, kde se zaměřovala na kulturu Číny a Asie. V letech 2002-2004 žila v Číně, v Kunmingu, kde absolvovala čínský kulturní a jazykový program na Jün-nanské univerzitě. Působila jako průvodkyně zájezdů do Číny a jako koordinátorka česko-čínských kulturních akcí. Procestovala Čínu křížem krážem. Zajišťuje administrativní chod institutu, plánuje kurzy, zajímá ji klasická i moderní čínská kultura a společnost, má ráda čínské jídlo a čaj.

email: klara.stiplova@vsfs.cz
telefon: +420 770 165 000

Lektoři online kurzů

yangmiaoyan.jpg

Yang Miaoyan
lektorka čínštiny

Yang Miaoyan, lektorka Konfuciova institutu, vystudovala obor výuka čínštiny jako cizí jazyk na Zhejiang University v Číně. Paní Yang má bohaté zkušenosti s výukou jazyků a již vice než deset let vyučuje čínštinu pro cizince na China Jiliang University v Hangzhou. Zajímá se o interkulturní komunikaci, pracuje na výzkumu v oblasti interkulturní výuky jazyků a psychologie vzdělávání. Zajímá se také o evropské jazyky a literaturu, zejména o anglický jazyk a literaturu. Má širokou škálu koníčků jako čtení, cestování a hudba.

linya.jpg

Lin Ya
lektorka čínštiny

Lin Ya, lektorka Konfuciova institutu, vystudovala University of Newcastle upon Tyne ve Velké Británii. Již šestnáct let učí na China Jiliang University v Hangzhou. Vyučuje kurzy jako Čínský jazyk, Čínská konverzace a poslech, Výuka v praxi a Jazykové testy a hodnocení pro zahraniční studenty na výměnném pobytu, vysokoškoláky a postgraduální studenty. Zabývá se výzkumem v oblasti vzdělávání, výuky cizích jazyků a aplikované lingvistiky. Velmi ráda hraje badminton, vaří a cestuje.