section

Náš tým

jianghui.jpg

Hui Jiang, Ph.D.
čínský ředitel institutu

Pan Hui Jiang je absolventem Zhejiang Gongshang University (Průmyslová a obchodní univerzita provincie Zhejiang), kde získal doktorát z ekonomie. Od roku 2005 se věnuje výuce a řízení studia na partnerské univerzitě Konfuciova institutu, China Jiliang University (Čínská univerzita pro standardizaci a metrologii) ve městě Hangzhou. Učí kurzy jako mezinárodní obchod, finance a ekonomie.

email: jianghui@cjlu.edu.cn
telefon: +420 737 511 258

miniatura_ks_web.jpg

Bc. Klára Štiplová
koordinátorka vzdělávání

Klára Štiplová je koordinátorkou vzdělávání, studovala etnologii na FF UK, kde se zaměřovala na kulturu Číny a Asie. V letech 2002-2004 žila v Číně, v Kunmingu, kde absolvovala čínský kulturní a jazykový program na Jün-nanské univerzitě. Působila jako průvodkyně zájezdů do Číny a jako koordinátorka česko-čínských kulturních akcí. Procestovala Čínu křížem krážem. Zajišťuje administrativní chod institutu, plánuje kurzy, zajímá ji klasická i moderní čínská kultura a společnost, má ráda čínské jídlo a čaj.

email: klara.stiplova@vsfs.cz
telefon: +420 770 165 000

dsc_6291.jpg

Xiaoqian Di
Koordinátorka vzdělávání, lektorka kurzů pro dospělé a pro děti

Xiaoqian Di je absolventkou Chongqing Southwest University, oboru učitelství čínštiny jako cizího jazyka. V bakalářském programu na Sichuan Normal University též vystudovala program „moderování a rozhlasové a televizní vysílání“. Má 6letou praxi jako učitelka čínštiny pro cizince. Ve volném čase se věnuje organizaci a moderování kulturních akcí, zpěvu a společenským tancům. Mezi její koníčky patří cestování a čaj. Di je lektorkou workshopů a kurzů čajového obřadu Konfuciova institutu.

email: Xiaoqian.Di@vsfs.cz

Lektoři online kurzů

linya.jpg

Mgr. Lin Ya
lektorka čínštiny

Lin Ya, je absolventkou University of Newcastle upon Tyne ve Velké Británii. Již šestnáct let učí na China Jiliang University (Čínská univerzita pro standardizaci a metrologii) v Hangzhou. Vyučuje kurzy jako čínský jazyk, čínská konverzace a poslech a praktická cvičení. Působí jako garant jazykových testů HSK, má na starosti hodnocení zahraničních studentů na výměnných pobytech, a dále hodnocení vysokoškolských a postgraduálních studentů. Zabývá se výzkumem v oblasti vzdělávání, výuky cizích jazyků a aplikované lingvistiky.

email: teacherlinya@126.com

yangmiaoyan.jpg

Mgr. Miaoyan Yang
lektorka čínštiny

Yang Miaoyan, vystudovala obor „výuka čínštiny jako cizího jazyka“ na Zhejiang University (Univerzita provincie Zhejiang) ve městě Hangzhou. Paní Yang má více než 10 let zkušeností s výukou čínštiny pro cizince na China Jiliang University (Čínská univerzita pro standardizaci a metrologii) v Hangzhou. Zabývá se výzkumem v oblasti interkulturní komunikace, výuky jazyků a psychologie vzdělávání.

email: ymy@cjlu.edu.cn