section

Náš tým

bedanova.jpg

Mgr. Helga Bedáňová
ředitelka institutu

Helga Bedáňová je českou ředitelkou Konfuciova institutu, studovala čínskou filologii a aplikovaná ekonomická studia na Univerzitě Palackého v Olomouci a také v Číně v Chengdu a Tianjinu. Zajišťuje administrativní chod institutu, plánuje kurzy, ráda tlumočí, zajímá ji čínská čajová kultura a interkulturní komunikace. Mezi její koníčky patří cestování a salsa.

email: helga.bedanova@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000

jianghui.jpg

Jiang Hui
čínský ředitel institutu

Jiang Hui je čínským ředitelem Konfuciova institutu, absolvoval Zhejiang Gongshang University, na naší partnerské univerzitě China Jiliang University pracuje již 15 let. Vyučuje především kurzy jako mezinárodní obchod, finance a ekonomie. Zajímá se o odlišné kultury, dělá akademický výzkum v oblasti obchodní politiky, mezinárodního obchodu, finančního rozvoje a technologických inovací. Rád cestuje, vaří a cvičí taijiquan.

email: hui.jiang@vsfs.cz
telefon: +420 737 511 258

zahumenska.jpg

Bc. et Bc. Markéta Záhumenská
asistentka Konfuciova institutu

Markéta Záhumenská je asistentkou Konfuciova institutu, studovala Politologii a Prezentaci a ochranu kulturního dědictví na Univerzitě Hradec Králové. Během studia absolvovala roční studijní pobyt a půlroční pracovní stáž v Taipei, kde se věnovala studiu čínského jazyka a kultury. Zajišťuje administrativní podporu institutu, chod knihovny a plánování kulturních akcí. Mezi její koníčky patří cestování, historie a dějiny odívání.

email: marketa.zahumenska@vsfs.cz
telefon: +420 777 364 213

Lektoři online kurzů

sunli.jpg

Sun Li
lektorka čínštiny

Sun Li, vyučující čínštiny, promovala na čínské univerzitě Guandong University of Foreign Studies. Na univerzitě vyučuje od roku 2006 a má sedmileté zkušenosti s výukou čínštiny jako cizí jazyk pro cizince. Ve třídě věnuje velkou pozornost potřebám a očekáváním každého studenta a ráda se s mezinárodními studenty spřátelí. Během posledních let vyučuje hlavně kurzy jako poslech, konverzace a intenzivní čínština. Kromě výuky jazyků se také věnuje čínskému lidovému umění, jako jsou čínské tradiční vystřihovánky a čínské uzly.

email: li.sun@vsfs.cz

wangxin.jpg

Wang Xin
lektorka čínštiny

Wang Xin je naší lektorkou čínštiny, v roce 2010 absolvovala na Zhejiang University obor výuka čínštiny jako cizí jazyk. Pracuje se studenty pocházející z různých zemí, jako je Německo, Kanada, Amerika, Thajsko, Uzbekistán, Zimbabwe, atd. Má více než deset let zkušeností s výukou čínštiny, vyučuje hlavně intenzivní čínštinu, gramatiku, poslech, konverzaci, psaní čínských znaků, starověkou čínskou kulturu atd. Jejími koníčky je hudba, tanec, čínská kaligrafie, stolní tenis a další venkovní sporty. Také se ráda učí cizí jazyky a poznává cizí kultury.

email: xin.wang@vsfs.cz