section

Tlumočnický seminář

Tlumočnický seminář je seminář určený pro pokročilé studenty čínštiny speciálně zaměřený na nácvik konsekutivního tlumočení z češtiny do čínštiny a naopak. Doporučená jazyková úroveň čínštiny je alespoň B2 (+/-HSK5).

Obsah kurzu

Kurz se skládá z 10 lekcí po 90 minutách. Každá lekce se věnuje tlumočení projevu rodilého mluvčího z čínštiny do češtiny (nebo naopak) na předem dané téma. Kromě jazykových dovedností se budeme věnovat i tlumočnickým soft skills (tlumočnická etiketa, jak zvládat trému, plynulý projev, vybavení). Kurzem Vás provedou dva lektoři, český tlumočník a čínský rodilý mluvčí. Ukázka připravených témat:

  • Jak se připravit na tlumočení a tlumočnický zápis
  • Zdvořilostí projev vedoucího čínské delegace
  • Představení čínské vysoké školy na mezinárodním veletrhu
  • Představení čínského / českého podniku / Tlumočení cestovního veletrhu / Výrobní proces
  • Téma spojené s kulturou

Forma kurzu

Semestrální seminář: trvá 10 týdnů (10 lekcí), výuka probíhá jedenkrát týdně 90 minut v odpoledních hodinách v malé skupině 6 – 10 studentů.

Cena kurzu

7 000 Kč včetně DPH za celý seminář (10 lekcí)

Pro současné studenty našich kurzů čínštiny nabízíme slevu 10 %. Slevu 10 % nabízíme také pro studenty vysokých škol do věku 26 let, kteří se prokáží platným ISIC průkazem. Minimální kapacita je 6 osob, maximální kapacita 10 osob. Nárok na slevu napište do poznámky v přihlášce.

Aktuálně vypsané kurzy

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN?

Tlumočnický seminář je určen všem pokročilým studentům čínštiny, kteří mají zájem dále rozvíjet svou znalost čínštiny a také samozřejmě začínajícím tlumočníkům a studentům, kteří se připravují pro práci tlumočníka. Doporučená jazyková úroveň čínštiny je alespoň B2 (+/-HSK5, nebo ukončené bakalářské studium, nebo ukončený minimálně roční pobyt v Číně). Požadujeme také dobrou znalost češtiny. Kurz se věnuje nácviku konsekutivního tlumočení z češtiny do čínštiny a naopak. Kurz není primárně určený pro zkušené tlumočníky s dlouholetou praxí.

PRŮBĚH ONLINE VÝUKY

Výuka probíhá v malé skupince online přes aplikaci MS Teams.

KDO KURZ VYUČUJE? 

Kurzem Vás provede zkušená tlumočnice, překladatelka lektorka čínštiny, Mgr. Natalie Tůmová společně s čínským rodilým mluvčím. Rodilí mluvčí se budou střídat.


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Petra Maršálková
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000