section

Tlumočnický seminář

Tlumočnický seminář je seminář určený pro pokročilé studenty čínštiny speciálně zaměřený na nácvik konsekutivního tlumočení z češtiny do čínštiny a naopak. Doporučená jazyková úroveň čínštiny je alespoň B2 (+/-HSK5).

Obsah kurzu

Kurz se skládá z 10 lekcí po 90 minutách. Každá lekce se věnuje tlumočení projevu rodilého mluvčího z čínštiny do češtiny (nebo naopak) na předem dané téma. Kromě jazykových dovedností se budeme věnovat i tlumočnickým soft skills (tlumočnická etiketa, jak zvládat trému, plynulý projev, vybavení). Kurzem Vás provedou dva lektoři, český tlumočník a čínský rodilý mluvčí. Ukázka připravených témat:

 • Jak se připravit na tlumočení a tlumočnický zápis
 • Zdvořilostí projev vedoucího čínské delegace
 • Představení čínské vysoké školy na mezinárodním veletrhu
 • Představení čínského / českého podniku / Tlumočení cestovního veletrhu / Výrobní proces
 • Téma spojené s kulturou

Forma kurzu

 • Semestrální seminář: trvá 10 týdnů (10 lekcí), výuka probíhá jedenkrát týdně 90 minut v odpoledních hodinách v malé skupině 6 – 10 studentů.
 • Intenzivní krátkodobý seminář: trvá 5 dnů (10 lekcí), výuka probíhá 2 x denně (90 minut dopoledne + 90 minut odpoledne každý den) v malé skupině 6 – 10 studentů.

Cena kurzu

7 000 Kč včetně DPH za celý seminář (10 lekcí)

Pro současné studenty našich kurzů čínštiny nabízíme slevu 10 %. Slevu 10 % nabízíme také pro studenty vysokých škol do věku 26 let, kteří se prokáží platným ISIC průkazem. Minimální kapacita je 6 osob, maximální kapacita 10 osob. Nárok na slevu napište do poznámky v přihlášce.

Aktuálně vypsané kurzy

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN?

Tlumočnický seminář je určen všem pokročilým studentům čínštiny, kteří mají zájem dále rozvíjet svou znalost čínštiny a také samozřejmě začínajícím tlumočníkům a studentům, kteří se připravují pro práci tlumočníka. Doporučená jazyková úroveň čínštiny je alespoň B2 (+/-HSK5, nebo ukončené bakalářské studium, nebo ukončený minimálně roční pobyt v Číně). Požadujeme také dobrou znalost češtiny. Kurz se věnuje nácviku konsekutivního tlumočení z češtiny do čínštiny a naopak. Kurz není primárně určený pro zkušené tlumočníky s dlouholetou praxí.

PROBÍHÁ VÝUKA PREZENČNĚ, NEBO ONLINE?

Výuka probíhá v malých skupinách prezenčně v našich prostorech v Praze. V případě omezujících vládních nařízení bude výuka tlumočnického semináře probíhat v malé skupince online přes aplikaci MS Teams. Pokud byste preferovali online seminář i v době uvolnění vládních opatření, ozvěte se nám prosím s poptávkou na email konfucius@vsfs.cz.

KDO KURZ VYUČUJE? 

Kurzem Vás provedou dva lektoři, český tlumočník a čínský rodilý mluvčí.

PROČ SI VYBRAT PRÁVĚ TENTO KURZ?

Umíte dobře čínsky, ale na skutečné tlumočení si ještě netroufáte? Potřebujete získat praktické zkušenosti? Kurzem vás provede český tlumočník s dlouholetou zkušeností i čínský rodilý mluvčí. Pro každou lekci vám lektoři připraví materiály. Seminář probíhá v malé skupince 6-10 studentů.

TLUMOČENÍ MĚ ZAJÍMÁ, RÁD BYCH SE DOVĚDĚL VÍC, NABÍZÍTE DALŠÍ KURZY ZAMĚŘENÉ NA TLUMOČENÍ?

Konfuciův institut pravidelně pořádá konferenci SINOLOG, která je zaměřená na tlumočení a překlad. První ročník proběhl v lednu 2021, více informací ZDE.

Sborník z konference ke stažení:

PDF Sborník sinolog 2021, 1.1 MB

PDF Prezentace - Wang Xin, 2.1 MB

PDF Didaktika cizích jazyků - Lucie Gramelová, 2.1 MB

NABÍDKA UBYTOVÁNÍ

Nejste z Prahy a potřebujete po dobu intenzivních letních kurzů ubytování?
Po dobu našich intenzivních kurzů nabízíme ubytování na vysokoškolské koleji Campus Plzeňská v ulici Plzeňská na Praze 5.

 • Nově zrekonstruované dvoulůžkové pokoje 
 • Bezplatná Wi-Fi
 • Sdílené samoobslužné kuchyně s lednicí a mikrovlnou troubou
 • Ostraha a recepce 24 hodin denně
 • Možnost vlastní koupelny s příplatkem

Cena ubytování: Cena pro účastníky kurzu čínštiny: 500 Kč vč. DPH za osobu/noc (dvoulůžkový pokoj obsazen dvěma osobami). Nabídka platí do naplnění maximální kapacity, pro naše kurzy to je 13 osob. Více informací ohledně možnosti ubytování včetně rezervace na www.campusvsfs.cz, do zprávy napište: Konfuciův institut, intenzivní letní kurz čínštiny.

Aktuálně vypsané kurzy:


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Helga Bedáňová
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000