section

Čínský čajový obřad

Máte rádi čaj? Představíme vám nejznámější čínské čaje a legendy, které se k ním vážou. Naučíte se čínské čaje správně vyslovit. Součástí workshopu je samozřejmě ochutnávka a každý bude mít možnost vyzkoušet si na vlastní kůži krátký čajový obřad.

Program je vhodný pro dospělé i starší děti (pozor, součásti workshopu je manipulace s horkou vodou). Doporučujeme, aby s dětmi přišel i doprovod starší 18 let.

Na workshopu se seznámíte se zeleným čajem Xihu Longjin z Hangzhou, oolongy Da Hong Pao z pohoří Wuyi Shan a černým čajem Jin Jun Mei opět z pohoří Wuyishan.

Proč si vybrat právě náš workshop?

  • Workshopy probíhají v příjemném prostředí našeho Konfuciova institutu a Vysoké školy finanční a správní. Účastníkům našich workshopů a kurzů je přístupná rozsáhlá knihovna plná čínských knih a publikací zaměřených na čínskou kaligrafii, čaj, vystřihovánky, historii, poezii a mnoho dalšího.
  • Individuální přístup. Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektoři tak mají dostatek času se Vám plně věnovat, aby byl Váš zážitek z workshopu co nejautentičtější.
  • Minimální kapacita je 5 osob, maximální kapacita 15 osob.

Pro koho je workshop vhodný?

Čínský čajový obřad je vhodný pro starší děti a dospělé. Na čajovém obřadě se manipuluje s horkou vodou. Doporučujeme, aby s dětmi přišel i doprovod starší 18 let. Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektoři tak mají dostatek času se Vám plně věnovat, aby byl Váš zážitek z workshopu co nejautentičtější.

V jakém jazyce workshop probíhá?

Naše lektorky jsou převážně rodilé Číňanky, workshop probíhá v anglickém jazyce. V případě zájmu účastníků nabízíme možnost překladu do češtiny. V případě zájmu o překlad to prosím uveďte do poznámky v přihlášce. Překlad délku workshopu natáhne o cca 30 minut. Čajový workshop lze realizovat také v českém jazyce, a to pod vedením českého lektora.

Co si potřebuji na workshop připravit?

Na workshop s sebou nemusíte nic mít, veškeré čaje, čajové nádobí i další materiál bude připraven na místě a je zahrnut v ceně workshopu.

Potřebuji mít předchozí znalosti čínštiny nebo čínské kultury?

Ne, vše důležité naopak na workshopu představíme. Na workshop určitě nemusíte umět čínsky!

Jsou workshopy vhodné pro začátečníky, nebo máte i něco pro pokročilé?

Naše workshopy jsou primárně určeny laické veřejnosti. Pokud už máte v dané oblasti zkušenosti, které chcete rozšířit, rádi Vám připravíme pokročilý workshop na míru. Ten lze objednat přes formulář v individuálních lekcích zde: https://www.konfucius-vsfs.cz/jazykove-kurzy-a-zkousky/individualni-kurzy-cinstiny/

Nemůžete se workshopu dočkat?

Naše partnerská čajovna Yicha ve Vršovicích si pro Vás připravila následující zajímavá videa o čínském čaji.

Více informací o čajovně a jejich aktivitách naleznete zde: https://www.facebook.com/yicha.co a www.Instagram.com/yicha.co.

Ke stažení

PDFsylabus, 122 kB

Aktuálně vypsané kurzy:


PRO VÍCE INFORMACÍ A OBJEDNÁNÍ VÝUKY NÁS KONTAKTUJTE.

Mgr. Helga Bedáňová
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000

Bc. et Bc. Markéta Záhumenská
email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 777 364 213