section

Kulturní workshopy a přednášky

  • Zajímá vás čínská kultura a chce ji blíže poznat, aniž byste museli cestovat do Číny? Nebo se naopak do Číny chystáte a chcete být na střet s místní kulturou důkladně připraveni? Přijďte se podívat na některý z kulturních workshopů, které pro Vás připravujeme v pražském Konfuciově institutu.
  • Od podzimu 2020 si u nás můžete vyzkoušet čínskou kaligrafii, či čajový obřad, naučit se, jak se správně vážou čínské uzly, zúčastnit se workshopu o pravém čínském hedvábí a jeho historii a mnoho dalšího!
  • Mimo to se také můžete těšit na zajímavé odborné i cestovatelské přednášky a kurzy vaření, kde Vás naučíme jak si doma jednoduše připravit tradiční čínské pokrmy.

Proč právě naše workshopy?

  • Naši lektoři jsou rodilí Číňané s bohatými zkušenostmi v oblasti výuky jazyka i vedením workshopů pro cizince. Kvalitní certifikovaní lektoři přímo z Číny jsou nejdůležitějším pilířem našeho vzdělávání. Všichni naši lektoři prošli náročným výběrovým řízením, mají adekvátní vysokoškolské vzdělání a dále se aktivně vzdělávají.
  • Workshopy probíhají v příjemném prostředí našeho Konfuciova institutu. Účastníkům našich workshopů a kurzů je přístupná rozsáhlá knihovna plná čínských knih a publikací zaměřených na čínskou kaligrafii, čaj, vystřihovánky, historii, poezii a mnoho dalšího.
  • Individuální přístup. Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektoři tak mají dostatek času se Vám plně věnovat, aby byl Váš zážitek z workshopu co nejautentičtější.

Pro koho jsou workshopy vhodné?

Naše workshopy jsou vhodné pro všechny, kteří rádi tvoří a jsou kreativní. Workshop je zajímavý pro děti od 8 let i pro dospělé. Výjimkou je čajový workshop, který doporučujeme až pro starší děti, protože se při něm manipuluje s horkou vodou. Doporučujeme, aby s dětmi přišel i doprovod starší 18 let. Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektoři tak mají dostatek času se Vám plně věnovat, aby byl Váš zážitek z workshopu co nejautentičtější.

V jakém jazyce workshopy probíhají?

Naše lektorky jsou rodilé Číňanky, workshopy probíhají v  anglickém jazyce. V případě zájmu účastníků jednotlivých workshopů nabízíme možnost překladu do češtiny. V případě zájmu o překlad to prosím uveďte do poznámky v přihlášce. Překlad délku workshopu natáhne o cca 30 minut.

Jsou workshopy semestrální kurz?

Ne, naše kulturní workshopy jsou jednorázové akce v průměrné délce 120 – 180 minut.

Co si potřebuji na workshop připravit?

Na workshop s sebou nemusíte nic mít, veškerý potřebný materiál jakými jsou například štětce, tuž a papíry na kaligrafii, provázek na vázání uzlů a další, Vám budou k dispozici na místě a jsou zahrnuty v ceně kurzu. Součástí kurzu je i občerstvení (čaj, voda).

Potřebuji mít předchozí znalost čínštiny nebo čínské kultury?

Ne, vše důležité naopak na workshopu představíme. Na workshop určitě nemusíte umět čínsky!

Neumím kreslit, mohu se i tak přihlásit na workshop?

Určitě, na našich workshopech ukážeme všechny techniky postupně krok za krokem.

Jsou workshopy vhodné pro začátečníky, nebo máte i něco pro pokročilé?

Naše workshopy jsou primárně určeny laické veřejnosti. Pokud už máte v dané oblasti zkušenosti, které chcete rozšířit, rádi Vám připravíme pokročilý workshop na míru. Ten lze objednat přes formulář v individuálních lekcích zde: https://www.konfucius-vsfs.cz/jazykove-kurzy-a-zkousky/individualni-kurzy-cinstiny/

Nejbližší termíny: