section

Kulturní workshopy a přednášky

  • Zajímá vás čínská kultura a chce ji blíže poznat, aniž byste museli cestovat do Číny? Nebo se naopak do Číny chystáte a chcete být na střet s místní kulturou důkladně připraveni? Přijďte se podívat na některý z kulturních workshopů, které pro Vás připravujeme v pražském Konfuciově institutu.
  • Od podzimu 2020 si u nás můžete vyzkoušet čínskou kaligrafii, či čajový obřad, naučit se, jak se správně vážou čínské uzly, zúčastnit se workshopu o pravém čínském hedvábí a jeho historii a mnoho dalšího!
  • Mimo to se také můžete těšit na zajímavé odborné i cestovatelské přednášky a kurzy vaření, kde Vás naučíme jak si doma jednoduše připravit tradiční čínské pokrmy.

Proč právě naše workshopy?

  • Naši lektoři jsou převážně rodilí Číňané s bohatými zkušenostmi v oblasti výuky jazyka i vedením workshopů pro cizince. Z důvodu rozšíření nabídky a rozmanitosti témat nabízíme také workshopy v českém jazyce, vedené českými lektory.
  • Workshopy probíhají v příjemném prostředí našeho Konfuciova institutu a Vysoké školy finanční a správní. Účastníkům našich workshopů a kurzů je přístupná rozsáhlá knihovna plná čínských knih a publikací zaměřených na čínskou kaligrafii, čaj, vystřihovánky, historii, poezii a mnoho dalšího.
  • Individuální přístup. Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektoři tak mají dostatek času se Vám plně věnovat, aby byl Váš zážitek z workshopu co nejautentičtější.

Pro koho jsou workshopy vhodné?

Naše workshopy jsou vhodné pro všechny, kteří rádi tvoří a jsou kreativní. Workshop je zajímavý pro děti od 8 let i pro dospělé. Výjimkou je čajový workshop, který doporučujeme až pro starší děti, protože se při něm manipuluje s horkou vodou. Doporučujeme, aby s dětmi přišel i doprovod starší 18 let. Workshopy probíhají v menších skupinkách a lektoři tak mají dostatek času se Vám plně věnovat, aby byl Váš zážitek z workshopu co nejautentičtější.

V jakém jazyce workshopy probíhají?

Workshopy vedené čínskými lektory probíhají v anglickém jazyce. V případě zájmu účastníků jednotlivých workshopů nabízíme možnost překladu do češtiny. V případě zájmu o překlad to prosím uveďte do poznámky v přihlášce. Překlad délku workshopu natáhne o cca 30 minut. Nabízíme rovněž workshopy v českém jazyce, vedené českými lektory.

Jsou workshopy semestrální kurz?

Kromě semestrálních kulturně zaměřených kurzů nabízíme také workshopy jednorázové, a to v průměrné délce 120 – 180 minut, či je realizujeme v několika lekcích.

Co si potřebuji na workshop připravit?

Na workshop s sebou nemusíte nic mít, veškerý potřebný materiál jakými jsou například štětce, tuš a papíry na kaligrafii, provázek na vázání uzlů a další, vám budou k dispozici na místě a jsou zahrnuty v ceně kurzu. Součástí kurzu je i občerstvení (čaj, voda).

Potřebuji mít předchozí znalost čínštiny nebo čínské kultury?

Ne, vše důležité naopak na workshopu představíme. Na workshop určitě nemusíte umět čínsky!

Neumím kreslit, mohu se i tak přihlásit na workshop?

Určitě, na našich workshopech ukážeme všechny techniky postupně krok za krokem.

Jsou workshopy vhodné pro začátečníky nebo pro pokročilé?

Naše workshopy jsou primárně určeny laické veřejnosti. Pokud už máte v dané oblasti zkušenosti, které chcete rozšířit, rádi Vám připravíme pokročilý workshop na míru. Ten lze objednat přes formulář v individuálních lekcích zde: https://www.konfucius-vsfs.cz/jazykove-kurzy-a-zkousky/individualni-kurzy-cinstiny/

Nejbližší termíny: