section

Náš tým

marsalkova.jpg

Mgr. Petra Maršálková
manažerka Konfuciova institutu

Petra Maršálková je absolventkou magisterského studijního programu Asijská studia a mezinárodní vztahy se zaměřením na východní Asii. Během vysokoškolského studia měla možnost studovat čínštinu a obor mezinárodní vztahy v Číně. Petra se již mnoho let pracovně pohybuje v mezinárodním prostředí, několik let pracovala na pozici koordinátorky. Petra nemá ráda stereotyp, práce na Konfuciově institutu ji baví právě pro svou rozmanitost. Velmi ji těší, že může přiblížit čínskou kulturu české veřejnosti skrze organizaci rozmanitých kulturních workshopů, přednášek a výuky čínštiny. Mezi její koníčky patří cestování, hudba a tradiční čínská medicína.

email: konfucius@vsfs.cz
telefon: (+420) 770 165 000

dsc_6291.jpg

Xiaoqian Di
koordinátorka vzdělávání, lektorka kurzů pro dospělé a pro děti

Xiaoqian Di je absolventkou Chongqing Southwest University, oboru učitelství čínštiny jako cizího jazyka. V bakalářském programu na Sichuan Normal University též vystudovala program „moderování a rozhlasové a televizní vysílání“. Má 6letou praxi jako učitelka čínštiny pro cizince. Ve volném čase se věnuje organizaci a moderování kulturních akcí, zpěvu a společenským tancům. Mezi její koníčky patří cestování a čaj. Di je lektorkou workshopů a kurzů čajového obřadu Konfuciova institutu.

email: Xiaoqian.Di@vsfs.cz

Lektoři online kurzů

linya.jpg

Mgr. Lin Ya
lektorka čínštiny

Lin Ya, je absolventkou University of Newcastle upon Tyne ve Velké Británii. Již šestnáct let učí na China Jiliang University (Čínská univerzita pro standardizaci a metrologii) v Hangzhou. Vyučuje kurzy jako čínský jazyk, čínská konverzace a poslech a praktická cvičení. Působí jako garant jazykových testů HSK, má na starosti hodnocení zahraničních studentů na výměnných pobytech, a dále hodnocení vysokoškolských a postgraduálních studentů. Zabývá se výzkumem v oblasti vzdělávání, výuky cizích jazyků a aplikované lingvistiky.

email: teacherlinya@126.com

yangmiaoyan.jpg

Mgr. Miaoyan Yang
lektorka čínštiny

Yang Miaoyan, vystudovala obor „výuka čínštiny jako cizího jazyka“ na Zhejiang University (Univerzita provincie Zhejiang) ve městě Hangzhou. Paní Yang má více než 10 let zkušeností s výukou čínštiny pro cizince na China Jiliang University (Čínská univerzita pro standardizaci a metrologii) v Hangzhou. Zabývá se výzkumem v oblasti interkulturní komunikace, výuky jazyků a psychologie vzdělávání.

email: ymy@cjlu.edu.cn